Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli meblowania garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to miejsce, w którym przechowujemy wszelkie nasze rzeczy. Wcale nie musi być nią duże pomieszczenie, aby utrzymać w nim stosowny porządek. Jednakowo dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. W przypadku, gdy chcemy wydzielić garderobę od pomieszczenia, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się swoja garderoba, zależne jest przede wszystkim od tego, co mamy zamiar w niej trzymać. W zależności od rodzaju posiadanych ubrań, powinniśmy zdecydować, czy w swoich meblach powinno być więcej drążków z wieszakami, szuflad lub może regałów. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak żelazko czy deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba nie zajmie dużo przestrzeni, rewelacyjnym wyborem jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób zwiększymy dostępną przestrzeń na odzież oraz przeróżne dodatki. Świetną decyzją okażą się meble na wymiar firmy Komandor, która słynie z ładownych szaf ubraniowych. Dobrze jest przemyśleć także kupno szafy narożnej, która pozwoli na powiększenie dostępnego miejsca do przechowywania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Następnym rozwiązaniem, które umożliwi powiększenie przestrzeni użytkowej w naszej garderobie będzie zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to doskonały wybór nawet gdy będzie to oddzielne pomieszczenie. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać także o oświetlenie. Powinno ono docierać do wszelkich półek, a także zakamarków. Gdy dysponujemy sporą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy także zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno brakować też właściwego lustra. Duże lustro spełnia dwa istotne zadania. Jest ono konieczne w trakcie wyboru stroju i zwiększa optycznie wnętrze. Gdy Twoja garderoba jest nieduża, warto zdecydować się na lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niewielkich powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

Publikacje: